Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Göğüs Ucu

Göğüs Ucu

Göğüs ucundaki büyüklüğün ve çöküklüğün tedavisine göğüs ucu estetiği denir. Göğüs ucuna yapılan estetik müdahaleleri estetik doktorları muayene bulguları neticesinde lokal veya genel anestezi altında kliniklerde veya tam teşekküllü hastanelerde yaparlar. 

Bu operasyonlar tek başına uygulana bilmekle beraber diğer göğüs estetiği operasyonları esnasında da uygulana bilir.

Tek başına yapılan bir göğüs ucu estetiği ortalama 45 dk – 1 saat arasında sürer ve hasta aynı gün taburcu olup sosyal hayatına dönebilir. ( Tabi ki istisnalarda hariç )

Göğüs ucu estetiğini tek tek özetlersek;

Göğüs Ucu Çöküklüğü

Süt bezi kanallarının kısa olması göğüs ucu çöküklüğünün temel nedenidir. Bu kısalık derecesine göre ameliyatsız veya cerrahi olarak tedavi edilebilir. Eğer içeriye çökük olan göğüs ucu el ile çıkartılabiliyorsa bu süt bezi kanallarının çok kısa olmadığını gösterir ve vakumla ameliyatsız olarak tedavisi mümkündür.

Süt bezi kanalları çok kısa ve vakumla tedavi mümkün değilse cerrahi olarak hastanın muayene bulgularına göre süt bezi kanalları gevşetilir veya göğüs ucuyla bağlantısı iptal edilebilir.

Göğüs ucu estetiği sonrası bebek emzirilir mi?

Bu operasyon tekniği ile ilgilidir. Tabi ki hiçbir doktor herhangi bir göğüs estetiği ameliyatı sonrası emzirmeyi durduracak ya da engelleyecek bir işlem yapmak istemez. Göğüs kanallarının gevşetilmesinde hasta emzirme ile ilgili hiçbir sorun yaşamaz hatta göğüs ucu ideal konumuna getirildiği için bebek çok daha rahat bir şekilde beslenebilir. Ancak süt bezi kanalları ile göğüs ucundaki bağ iptal edilirse maalesef hastanın emzirme ihtimali yoktur. Bu yüzden süt bezi kanallarının iptali gerekiyorsa belirli bir yaşın üstündeki ve çocuk sahibi olmuş ileride de olmak istemeyen hastalara uygulanır.

Göğüs Ucu Küçültme

Göğüs ucu yani areola dediğimiz bölge lokal anestezi ve klinik ortamında rahatlıkla uygulanabilir. Operasyonda areola dediğimiz bölgeye kesi işlemi yapılır ve göğüs ucu ideal oranına getirildikten sonra yapılan kesi dikilerek kapatılır.

Operasyon Fiyatı

Göğüs ucu estetiğinde maliyeti belirleyen bir çok kriter vardır. Bunlara örnek olarak operasyonun tekniğini, nerede yapıldığını ve anestezi türünü verebiliriz. Bu kriterler değerlendirilmeden ortalama bir fiyat belirtmek hastayı yanıltıcı olacaktır. Ayrıca internette fiyat belirtmek de sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. En doğru fiyatı muayene sonrası yada mail ve telefon aracılığı ile alabilirsiniz.

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Bu Sayfa 181 kez Ziyaret Edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir