Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Subfasiyal Göğüs Büyütme

Subfasiyal Göğüs Büyütme

Son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ve estetik cerrahiye olan ilginin artması ile birlikte çok daha modern ve efektif teknikler üretilmektedir. Bu tekniklerden biriside silikon ile göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılan subfasiyal göğüs büyütme tekniğidir.

Subfasiyal Göğüs Büyütme Tekniği
Meme altı çizgisinden kesi yapılarak girildikten sonra seçilmiş olan silikonun kasın altına ya da üstüne yerleştirilmesi yerine kasın üzerinde bulunan ince zar tabakasının altına yerleştirildiği tekniğe subfasiyal göğüs büyütme denir. Subfasiyal göğüs büyütme operasyonları diğer silikonla göğüs büyütme ameliyatları gibi cerrahi bir yöntemdir.
Bu ameliyat ortalama 1 saat sürüyor. Bu süre birazda subfasiyal teknikten kaynaklanıyor. Çünkü çok zor bir teknik nerdeyse gözünüze mikroskop takıp göğüs kasının üzerinde bulunan ince zarı mutlaka düzgün bir şekilde kaldırmak gerekiyor.
Bu yüzden cerrah açısından diğer tekniklere göre biraz daha zor bir ameliyattır. Ancak hasta açısından kolay bir ameliyat diyebiliriz. 🙂
Ameliyat sonrası kesinin olduğu yere meme altı dokusunun üzerine yaklaşık 3 – 4 santimlik bir bez bant koyuyoruz. Bu bant suya dayanıklıdır ve hastanın operasyon sonrası rahatlıkla yıkanmasını saplar.
Subfasiyal Göğüs Büyütme Tekniğinin Artıları;
-Kas altı protez ameliyatının bir takım avantajlarından faydalanmış oluyoruz.
– Protezin üzeri ciddi bir şekilde örtülmüş oluyor.
– Çok doğal bir görüntü oluyor.
-Silikonu hem derine koymuş oluyoruz hem de kası çok fazla bozmuş olmuyoruz. Çünkü kas altı protezler de ne olursa olsun mutlaka kasın yapısını birazcık bozulur.
Subfasiyal Göğüs Büyütme Tekniğinin Eksileri;
-Bu tekniğin tek eksisi olarak söyleyebileceğimiz göğüs altı çizgisinde hafifte olsa bir kesi izi kalmasıdır. Kalan bu kesi izi de zamanla belli belirsiz bir hal alır.

Subfasiyal Göğüs Büyütme Fiyatları;

Göğüs büyütme ameliyatlarında ister ameliyatsız isterse de silikonla olsun yada hangi teknik seçilirse seçilsin muayene bulgularına bakılmadan, hastane seçimi yapılamadan, memelerin büyütülmesinin yanında başka bir işlem yapılıp yapılmayacağına karar verilmeden ve silikon markasına, şekline karar verilmeden ortalama bile olsa herhangi bir fiyat bilgisi verilmesi yanıltıcı olabilir ve hasta doktor ilişkisinde güvensizliğe neden olabilir. Bu yüzden makalelerimiz de herhangi bir fiyat bilgisi vermiyoruz.

Fiyat bilgisi için bize telefon veya mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM…

Bu makale tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi veya teşhis niteliği taşımaz.

Makalemizde yer almayan ancak merak ettiğiniz soruları mail veya yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.

Bu Sayfa 23 kez Ziyaret Edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir